Anasayfa Haber Türk ordusunun Cerablus’a girdiği iddia edildi

Türk ordusunun Cerablus’a girdiği iddia edildi

Paylaş

HALEP (DİHA)- Türk ordusunun Suriye sınırını ihlal ederek Cerablus bölgesine girdiği, burada mayın arama cihazları ve sinyal kesici tekniği yerleştirdiği belirtildi.

ANHA’nın haberine göre Türk ordusunun mayın arama ve temizleme cihazı bu akşam saatlerinde askeri araçlar ve iş makinaları eşliğinde Cerablus sınır kapısı üzerinden Suriye topraklarına girdi. Türk askerlerinin sınırı geçtikten sonra da Suriye toprakları içinde arazide batı yönüne doğru hareket etti.

ANHA’ya konuşan kaynaklar Türk ordusunun Suriye topraklarına girdiğini, hareketliliği gözle görebildiklerini belirterek, DAIŞ çetelerinin de Türk askerine hiçbir tepki vermediğini, yerinden hareket etmediğini ve sadece onları izlemekle yetindiğini kaydetti.

Türk ordusunun Suriye sınırından Cerablus bölgesine girdiği, burada mayın arama cihazları ve sinyal kesici tekniği yerleştirdiği iddia edildi.

41219‘BİN ASKER GEÇTİ’ İDDİASI

ANHA’nın yerel kaynaklardan aldığı ama henüz teyit edilmeyen habere göre ise, Türk ordusundan yaklaşık bin kişilik bir askeri güç Suriye topraklarına girmiş durumda. Bu askerler sınıra yakın bir alanda Suriye topraklarında konumlanmış bulunuyor.cerablus1

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here