Anasayfa Forum Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Cizre’de irtibat bürosu açtı

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Cizre’de irtibat bürosu açtı

Paylaş

 Cizre’de TİHV’in irtibat bürosunun açılışında konuşan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Cizre halkının zor şartlara rağmen direndiğini söyleyerek, “Sizin bu duruşunuz bize umut oldu” dedi.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Şırnak’ın Cizre ilçesinde irtibat bürosu açtı. Büro açılışına TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve kentteki sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri katıldı. srnk-17-10-15-cizre-tihv-binasi-acildi

Açılış konuşmasını yapan Bişeng Sağlık Merkezi Doktoru Serdar Kuni, hak ihlallerinin bölgede yoğun yaşandığını söyledi. Kuni, “TİHV 5 yılı aşkın bir süredir bu bölgede çalışmalarını sürdürüyordu fakat son dönemlerde yaşananlar burada bir irtibat bürosunu açılmasını zorunlu hale getirdi” dedi.

Ardından konuşan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Cizre halkının zor şartlara rağmen direndiğini dile getirerek, “Sizin bu duruşunuz bize umut oldu. Sizin bu gücünüz bize temas ettiğinde bize çok iyi geliyor. Burada çalışan sağlıkçı ve hukukçu arkadaşlar bizim size temasımızı kolaylaştırdılar onlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Şırnak Barosu İHD Başkanı Nuşirvan Elçi ise açılan irtibat bürosunun yakın bir zamanda temsilciliğe dönüşeceğine inandıklarını söyledi. dihasrnk-17-10-15-cizre-tihv-binasi-acildi1

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here