Türkiye’nin aradığı ‘Canlı bomba’ Savaş Yıldız YPG’nin elinde

Paylaş

Türkiye’de “DAİŞ’in canlı bomba” listesinde adı bulunan ve aranan Savaş Yıldız’ın YPG’nin elinde esir olduğu ortaya çıktı.

İstanbul’daki saldırıyla tekrar adı gündeme gelen DAİŞ’li Savaş Yıldız ile ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Patlamadan sonra sık sık adı anılan Yıldız’ın şu an Rojava’da YPG’nin elinde esir olduğu belirtildi. Bu bilgiyi, Rojava’da gazetecilik yapan Seyit Evran, Twitter hesabından duyurdu. YPG’nin önümüzdeki günlerde yanlarında tutuklu bulunan Yıldız ile ilgili açıklama yapması ve esir olduğuna dair görünler paylaşması bekleniyor.

Savaş Yıldız’ın adı ilk olarak, HDP’nin Adana ve Mersin’deki binalarına yapılan bombalı saldırılarda geçti. Bombalı saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen Yıldız’ın 2007 yılında hem Ankara’da hem de İstanbul’da gözaltına alındığı daha önce duyurulmuştu. 1983 Adana doğumlu Savaş Yıldız’ın, Adıyaman’daki Dokumacılar grubu lideri Mustafa Dokumacı ile Adana’da tanıştıkları iddia ediliyor. Mustafa Dokumacı da Savaş Yıldız gibi Adana Seyhan doğumlu. Dokumacılar üyesi Yunus Emre Alagöz’ün 10 Ekim’de Ankara’da yaptığı bombalı saldırı sonrasında Antep’teki DAİŞ’in hücre evlerine baskınlar yapıldı. Baskınlar sırasında bir evde Türkiye’de sansasyonel eylem yapma hazırlığında bulunan üçü dokumacılar grubu üyesi dört DAİŞ üyesine ait sahte kimlikler bulundu. Sahte kimlikler içesinde Savaş Yıldız’a ait kimlik de vardı.Diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here