Anasayfa Forum Tutuklu akademisyenler için #KalemlereÖzgürlük kampanyası

Tutuklu akademisyenler için #KalemlereÖzgürlük kampanyası

Paylaş

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıkları için tutuklanan 4 akademisyen 22 Nisan’da hakim karşısına çıkacak. Aynı gün Can Dündar ve Erdem Gül de hakim karşısına çıkacak. Metris Üniversitesi, duruşmaya çağrı için sosyal medya üzerinden aynı gün duruşmaları görülecek akademisyen ve gazetecilerin 22 Nisan’da Çağlayan’da görülecek duruşması öncesi #KalemlereÖzgürlük kampanyası başlattı.

akademisyenler-2

Metris Üniversitesi, tutuklu 4 akademisyen ile gazetecilerin 22 Nisan’da görülecek duruşmalarına çağrı için #KalemlereÖzgürlük kampanyası başlattı.

Barış İçin Akademisyenler’in “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attıkları için tutuklanan akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy’un ilk duruşması 22 Nisan’da Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde görülecek.

Aynı gün, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün duruşmasına da devam edilecek.

Akademisyenlerin tutuklanmasının ardından kurulan Metris Üniversitesi, dava öncesi sosyal medyada #KalemlereÖzgürlük kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında #KalemlereÖzgürlük / #RaiseYourPenForFreedom etiketiyle sosyal medyada fotoğraflar paylaşıyor.

Kampanyaya destek verenler arasında ABD’li dilbilimci Noam Chomsky de var.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here