Paylaş

ŞIRNAK(DİHA) – Cizre’nin Sur Mahallesi’ndeki bir bodrumda çok sayıda kişinin tank atışlarıyla katledildiği ortaya çıktı. Binadan ulaşabildiğimiz HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç, “Yaklaşık bir saat önce saldırdılar ve 20 kadar arkadaşımızı yakarak katlettiler. Biz yaralı 20 kişi kaldık ve her an katledilebiliriz. Etrafımızdalar” dedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesi Sur Mahallesi’nde ortaya çıkan yeni bir binada yaşanan vahşetle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Bir binada mahsur kalan çok sayıda sivilin bir kaç saat önce tank atışlarıyla saldırıya maruz kaldığı 20’ye kadar sivilin katledildiği öğrenildi. Çok kısıtlı bilgilerin geldiği binada bulunan yaralılardan HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç, son durumlarına ilişkin bilgi verdi.

Etrafları sarılı olduğu için konuşmayı kısa tutan ve kısık sesle konuşan Koç, “Şu an durumumuz çok kritik. Alt kattaki bodrumda yaklaşık 20 yaralı arkadaşımızı yakarak katlettiler. Biz de geriye 20 kişi kaldık. Şu an etrafımız tanklarla çevrilmiş durumda. Bize de ateş açıyorlar. Biz de yanabiliriz her an. Onun için halkın acilen buraya gelmesi gerekiyor. Yaklaşık bir saat önce buraya ateş açtılar. Yaralı arkadaşlarımızı katlettiler. Sadece 20 kişi hayattayız ve hepimiz yaralıyız. Sur Mahallesi’ndeyiz. Etrafımız tanklarla çevrili. Şebeke de yok. Telefon her an kapanabilir. Şu an kapatmak zorundayım. Etrafımızdalar” dedi.

Saldırı altındaki binada bulunan ve bir kısmı yaralı olanların isimleri şöyle:

Derya Koç, Lokman Bilgiç, Murat Kekin, Sinan Kaya, İbrahim İvrendi, Fırat Malgaz, Orhan Tunç, Meryem Akyol, Mürsel Dalmış, Star Öztürk, Murat Tunç, Abdülselam Turgut, Fatma Demir, Emel Ayhan, Mesut Özer, Abdullah Özgür, Agit Aydın, Barış Gasir, Sahip Edip, soyadı öğrenilemeyen Ferhat isimli kişi.

Derya Koç’un babası: “Son bir saattir telefonla ulaşamıyoruz”

Cizre’de saldırı altındaki binadan arayan Derya Koç’un babası Kemal Koç MED-NUÇE Tv’ye bağlanarak son bir saatten beri binadakilere ulaşamadıklarını, telefonların kapalı olduğunu söyledi. Koç “binadakiler sivil kişilerdir. Kamu oyundan ve dünya basınından duyarlık bekliyoruz. Yoksa hepsi öldürülecek. 20 kişi ağır silahlardan açılan ateş sonucu öldüğünü öğrendik. Kalan 20 kişi de büyük tehlike altında” dedi

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here