Anasayfa Forum Unutmayın! Sonuç ne olursa olsun bu ülkede birlikte yaşayacağız

Unutmayın! Sonuç ne olursa olsun bu ülkede birlikte yaşayacağız

Paylaş
Birkaç gün sonra ülkemizin geleceğini oylayacağız. “Bir oydan ne olur” demeyeceğiz. Bu yurttaşlık hakkımız, ülkemize karşı sorumluluğumuz.
Bu oylama OHAL koşullarında hak ve özgürlüklerin engellendiği, basın ve ifade özgürlüklerinin tümüyle yok edildiği bir baskı ortamında yapılıyor. Gazeteciler, belediye başkanları, milletvekilleri hapiste. Kamu kaynakları anayasaya aykırı olarak “evet” için kullanıldı. Süreç görülmedik derecede eşitsiz ve adaletsiz işledi. Referandum sonuçlarını teraziye koyarken bunu unutmayalım.
Yine de umutlu olmak için çok nedenimiz var. Rüzgâr demokrasiden yana esiyor. En önemlisi HAYIR iradesi bütün engellemelere rağmen yurttaşların emek ve çabalarıyla kendini var etti. Bu çaba, sonuç ne olursa olsun farklı inanç ve kimliklerimizle özgür, eşit, huzur içinde yaşama arzumuzun en büyük güvencesi. Ülkenin dört bir yanında kurulan HAYIR Meclisleri, yurttaşların kamu yönetimine katılmalarının demokratik bir yolu olarak varlıklarını sürdürmeli.
Demokrasi İçin Birlik olarak  bütün yurttaşları dostluk, dayanışma, komşuluk gibi kadim değerleri anımsamaya, referandum sonuçlarını serinkanlılık ve bir arada yaşama bilinciyle değerlendirmeye davet ediyoruz.
Refah içinde, eşit, özgür koşullarda, adaletle, kutuplaşmadan, birbirimizle ve bütün dünya ile kavgalı olmadan yaşayabilmenin tek yolunun katılımcı ve çoğulcu bir demokrasi olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
Sonuçlar ne olursa olsun merkezde toplanan gücü demokratik biçimde dağıtacak, yargıyı bağımsızlaştıracak, farklı kimliklerimiz ve farklı inançlarımızla barış içinde yaşamamızı güvenceye alacak yeni bir anayasa için demokratik koşulların yaratılması çağrısında bulunuyoruz.

Herkes İçin Demokrasi
Demokrasi İçin Birlik

İletişim •  Hülya Karapınar: 0532 365 23 90  hlykarapinar@yahoo.com
            •  Özge Akman:  0507 701 86 84   ozgeeakman@yahoo.com
Twitter •  @DemokrasiIcin1
Facebook •  /DemokrasiIcinBirlik

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here