Anasayfa Forum Urfa ‘da DAİŞ Suriyeli gazetecilere katletti

Urfa ‘da DAİŞ Suriyeli gazetecilere katletti

Paylaş

 

URFA (DİHA) – Urfa’da kafaları kesilerek öldürülen DAİŞ karşıtı Suriyeli gazeteciler İbrahim Abdulkadir ve Faris Hammadi’nin öldürüldükleri eve 100 metre mesafede bakkal dükkanı işlettikleri ve çevredekilere kendilerini Alad El-Halil ile Hasan El-Faris isimleriyle tanıttıkları öğrenildi.

Urfa’da bugün merkez Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde Cavsak sokakta bulunan üç katlı bir apartmanın ikinci katındaki evlerinde kafaları kesilmiş halde bulunan Suriyeli gazeteciler İbrahim Abdulkadir ve Faris Hammadi’nin cenazeleri olay yerinde yapılan polis ve savcılık incelemelerinin ardından Urfa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) yanlısı haber yapan ve Urfa’da ayda iki defa yayınlanan Ayn Vatan Gazetesi’nin çalışanları olduğu öğrenilen İbrahim Abdulkadir ve Faris Hammadi, “rambo” tabir edilen bıçakla katledildikleri öğrenildi.

Olayın duyulmasının ardından Suriyeliler cinayetin işlendiği evin önüne geldi. Cesetleri bulanların da aralarında bulunduğu 7 Suriyeli, ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

Katledilen İbrahim Abdulkadir ve Faris Hammadi’nin öldürüldükleri eve 100 metre mesafede bulunan Topçu Meydan’ında bakkal dükkanı işlettikleri ve çevredekilere kendilerini Alad El-Halil ile Hasan El-Faris isimleriyle tanıttıkları da öğrenildi.

Kendisi de bir Suriyeli olan esnaf komşuları bakkal dükkânı işleten Alad El Halil’in bu sabah saat 10.00’a kadar da dükkanın olduğunu ama daha sonra dükkanının kapalı olduklarını gördüklerini anlattı.
Cinayetlerin işlendiği evin önünde toplanan yurttaşlar ise, eylemin gerçekleştiği yerin kentin merkezi olduğunu, DAİŞ çetesinin merkezde elini kolunu sallayarak eylem yapıyor olmasının kendi can güvenliklerinin kalmadığını kanıtı olduğunu ifade etti. Söz konusu eylemin yapıldığı yerin Urfa merkez olması ve ipuçlarının DAİŞ çetesini göstermesi yurttaşları kaygılandırdı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here