Anasayfa Haber Vizyonda 7 yeni film

Vizyonda 7 yeni film

Paylaş

HABER MERKEZİ (DİHA) – Türkiye sinemalarında bu hafta, 4’ü yerli 7 film vizyona girdi. Sinema severlerin beğenisine sunulan filmler arasında gerilim, çocuk ve komedi yer alıyor.

Arayış

Michel Hazanavicius’un yönettiği ve Berenice Bejo, Annette Bening, Maxim Emelianov ile Abdul Khalim Mamatsuiev’in oynadığı Fransa yapımı Arayış izleyiciyle buluşacak. Yönetmen Michel Hazanavicius ve oyuncu eşi Berenice Bejo, beş Oscar’lı “Artist”in ardından bu kez bir savaş dramında bir araya geldiği film, Cannes’da Altın Palmiye için yarıştı.

Neden Tarkovski Olamıyorum

Tansu Biçer, Menderes Samancılar, Esra Kızıldoğan ile Vuslat Saraçoğlu’nun oynadığı filmin yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu yaptı. Dram türündeki film, sinemasına hayran olduğu Andrey Tarkovski’ye özenen ama kısıtlı olanaklarla popüler yapımlarda çalışmak zorunda olan bir yönetmenin iç dünyasını ve sinema ortamındaki çelişkileri ele alıyor.

Aşk Sana Benzer

Oyuncu Burak Özçivit’in aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği projede, başrolü oyuncu Fahriye Evcen ile paylaşıyor. Bedia Ceylan Güzelce’nin senaryosuna imza attığı romantik dram filminin yönetmenliğini Taner Elhan üstleniyor.

Çılgın Kamp

Aram Gülyüz ile Emir Khalilzadeh’in yönettiği filmin oyuncu kadrosu; Burak Temiz, Murat Prosçiler, Eda Gülten, Yiğit Alp Karadayı, Ecenaz Mutluer, Furkan Şentürk, Volkan Ünal, Hamza Yazıcı, Emre Şen, Sertaç Ekici ve Özge Dolay gibi isimlerden oluşuyor. Film, çocuk filmlerinde sık rastlanan macera ve komedi dolu kamp filmlerinin benzeri niteliğinde.

Köstebekgiller: Perili Orman

Çocuk izleyicilerin yakından takip ettiği ve üç yıldır ekranda olan “Köstebekgiller” dizisi, “Köstebekgiller: Perili Orman” adıyla beyazperdeye uyarlandı. Filmin başrol oyuncuları İnci Türkay, Ruhi Sarı, Evrim Akın, Reyhan Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar, Anıl İlter, Gül Onat ve Kayhan Yıldızoğlu’na, animasyon karakterler Boyo, Süslü, Kösteban, Köstepem ve Köstosun eşlik ediyor. animasyon ve kurmaca türündeki filmin yönetmenliğini Mustafa Kotan üstleniyor.

Benim Komşum Bir Melek

72. Altın Küre Ödülleri’nde “En İyi Komedi Filmi” ve “En İyi Erkek Oyuncu” adaylıkları bulunan “Benim Komşum Bir Melek”, komedi meraklılarına önerilen bir film. Senaryosunu ve yönetmenliğini Theodore Melfi’nin üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Bill Murray, Melissa McCarthy, Naomi Watts, Chris O’Dowd, Terrence Howard ve Jaeden Lieberher gibi isimler yer alıyor.

Cesur Tom ve Sihirli Ayna

Ernesto Padron’un yönettiği ve Keremcem’in seslendirdiği “Cesur Tom ve Sihirli Ayna” animasyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here