Anasayfa Haber Yaralı genç infaz edilip, üzerine basılarak fotoğraf çekildi

Yaralı genç infaz edilip, üzerine basılarak fotoğraf çekildi

Paylaş

srnk-03-10-2015-sirnak-bir-yurttas-katledildi13

 

Şırnak’ta dün gece halka dönük saldırılarını sürdüren özel hareket timleri, Hacı Lokman Birlik isimli bir genci daha katletti. Görgü tanıkları, özel harekat timlerince vurularak yaralanan Birlik’in sonrasında infaz edildiğini ve kafasına basarak fotoğraf çektirildiğini ileri sürdü.srnk-Haci-Lokman-Birlik

Şırnak kent merkezindeki Dicle Mahallesi’nde dün gece halka dönük saldırılarını sürdüren polis ve özel hareket timleri, sivillerin üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu Hacı Lokman Birlik adlı bir kişi Bayındırlık binası önünde vurularak katledildi. Yaşanan olaya dair görgü tanıklarından edinilen bilgilere göre ise saldırıda yaralanan Birlik, sonradan infaz edildi.
Görgü tanıklarının anlatımına göre saldırıda vurularak yaralanması sonrası yanına gelen özel hareket timleri, Birlik’i infaz etti. Birlik’i katleden polislerin kafasına basarak fotoğraf çektirdikleri de kaydedildi.
Görgü tanıkları, Birlik’in cenazesinin yerde metrelerce sürüklenerek, sokaktan çıkarıldığını da aktardı.

Hastane çalışanına darplı gözaltı

 

srnk-Haci-Lokman-Birlik1

Katledilen Birlik’in cenazesi, sonrasında Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastane personellerinden Menal Geçer de Birlik’in hastaneye taşınması için sedye getirdiği sırada özel hareket timlerinin saldırısına uğradığı bildirildi. Özel hareket timleri tarafından darp edilen Geçer, daha sonra gözaltına alınarak Şırnak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayı duyup, hastaneye koşan HDP’li vekiller Leyla Birlik, Faysal Sarıyıldız ve Aycan İrmez’in yanı sıra yüzlerce yurttaşın hastane önündeki bekleyişi ise sürüyor. Birlik’in cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından kentte kitlesel törenle toprağa verilecek.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here