Anasayfa Haber Yasaklara karşı çıkmak izne tabi değildir !

Yasaklara karşı çıkmak izne tabi değildir !

Paylaş

 

Cizre’de saldırı ve yasağa aldırış etmeden sokakları terk etmeyen halka ateş eden devlet güçleri 40 yaşındaki Nahide Çıkmaer’i vurdu. Çene ve kolundan yaralanan Çıkmaer, çevredeki yurttaşların yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Saldırıların sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde halk yasak ve saldırılara rağmen sokaklardan çekilmemekte kararlı. Direnişle birlikte sokak sokak örgütlenen halk, her sokakta bir kaç evde pişirilen ekmek ve yemekleri diğer evlere dağıtıyor.

‘Yasak’ anonslarını dinleyen yok!

Yasağa aldırış etmeyen halk, dayatılan yaşamı kabul etmeyeceklerini ifade ediyor. Yurttaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak için mahalle ve sokaklardayken, devlet güçlerinin hedefindeki çocuklar da oyun alanları olan sokakları terk etmiyor.

Saldırılarda 1 kadın yaralandı

Halkın direnişini kıramayan devlet güçleri saldırılarını sürdürüyor. Sabah saatlerinde Cudi Mahallesi’ne yönelik açılan ateş sonucu evinin önüne çıkan Nahide Çıkmaer (40) çenesine ve sol koluna isabet eden kurşunlarla yaralandı. Çıkmaer, çevredeki yurttaşların yardımıyla caddeye kadar götürülerek Cizre Belediyesi’ne ait ambulansla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Top mermisi bir evi daha yaktı

Saldırı altında olan Nur Mahallesi de uzun süre top atışına tutuldu. Ağır silahlarla taramanın yapıldığı mahallede top mermisinin düştüğü bir evde yangın çıktı. Saldırılar nedeniyle yangına müdahale edilemiyor.

diha
srnk-25-12-2015-cizre-yarali-nahide-cikmaer1

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here