Anasayfa Haber Yeşil Sol Parti de ‘Adalet Yürüyüşü’nde

Yeşil Sol Parti de ‘Adalet Yürüyüşü’nde

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Yeşil Sol Parti de CHP’nin başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak destek verdi.

Yeşil Sol Parti eş sözcüsü Naci Sönmez, MYK üyeleri Çağdaş Küpeli ve Abdullah Çiftçi, İstanbul Eş Sözcüsü Cengiz Şanlı, İstanbul, Ankara, Zonguldak’tan üyeler ‘Adalet Yürüyüşü’nde Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek herkese adalet talebini desteklediklerini ifade ettiler.

Geçtiğmiz günlerde açıklama yapan Yeşil Sol Parti tutumunu açıklayarak şunları söylemişti: “En temel evrensel değerlerin, insan haklarının ve hukuk ilkelerinin yok sayıldığı OHAL kuşatması altında hiç bir delil olmaksızın bir milletvekilin mahkum edilmesini şiddetle kınıyor ve asla kabul etmiyoruz.

OHAL rejimi altında hak ihlallerinin arttığı bu dönemde; yüzbinlerce kamu emekçisi ihraç edildi, gazeteciler tutuklandı,  Nuriye Gülmen, Semih Özakça’nın yaşaması için tıbben kritik aşamaya gelindi. Kamu alanındaki cadı avının ve OHAL koşullarında, KHK’lar eliyle yapılmakta olan kıyımların toplumda yaratmış olduğu endişe çığ gibi büyümektedir.

15-16 Haziran şanlı işçi direnişinin başladığı bu tarihsel günde demokratik değerlere sahip çıkan herkesin; birlik, dayanışma ve mücadele bilinci ile eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesini büyütmesi artık bir zorunluluktur. Yaşadığımız coğrafyada, en çok barışa, eşitliğe ve adalete ihtiyacımız olan zorlu günlerden geçmekteyiz.

HDP Eş Genel Başkanları ve tüm milletvekilleri, belediye eş başkanları ve gazeteciler özgür olana kadar, haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılan herkes işlerine geri dönene kadar demokratik haklarımızı kullanarak mücadelemizi büyüteceğiz.” 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here