Yeşil Sol Parti :Onur Mücadelesinin Bir Parçasıyız

Paylaş

Bu yıl 14. İstanbul Onur Yürüyüşü’ne hazırlanırken Amerika’dan gelen vahşet haberi ile bir kez daha sarsıldık. Nefret, homofobi, transfobi, dünyanın öbür ucunda, Amerika’da LGBTİ’lere hizmet veren bir barda kanlı yüzünü bir kez daha gösterdi, 50 eşcinselin katledildiği silahlı saldırıda 53 kişi de yaralandı.

Bu saldırı, nefret, homofobi, transfobi saikiyle masum insanlara yapılmıştır. Yapılan saldırıyı kınıyor bir an önce adaletin yerine getirilmesini istiyoruz.Bugün İŞİD çetelerinin Ortadoğu’da gerçekleştirdiği katliamlar sürmektedir. Dün Ezidi, Kürt, Nusayri, Türkmen ve Hıristiyan toplumlarına yönelen saldırı bu kez dünyanın öbür ucunda LGBTİ’lere yönelmiştir. Her yerde karşı direniş içinde olmaya devam edeceğiz.

LGBTİ’ler yüz yıllardır varlar ve var olmaya devam edecekler. Hiçbir katliam ya da vahşi yöntem bu gerçekliği ortadan kaldıramaz.

Yüzyıllardır LGBTİ’lere yapılan nefret, saldırı, ezme, hor görmelerin karşısında eşit, özgür ve onurlu bir yaşam talep ediyoruz.Stonewall’dan bu yana süren mücadeleyi saygıyla selamlıyor, birlikte örgütleniyor, birlikte yaşamı yeniden kurmak istiyoruz.Ölenleri saygıyla anıyor ve yakınlarına, hepimize baş sağlığı diliyoruz. Orlando katliamı LGBTİ toplumuna, tüm insanlığa, hepimize karşı gerçekleştirilmiştir. Dünyada aşkın kazandığı, nefretin kaybettiği bir döneme kadar hepimiz birer gay, lezbiyen, biseksüel, transeksüel, interseksiz.Ve kapkara dünyanız bizlerin renklerini yok edemeyecek!Yeşil ve Sol Parti olarak, heteroseksist ve tekçi sistem karşısında onur mücadelesinin bir parçası olduğumuzu belirterek gökkuşağının renklerini aşkla resmetmeye devam edeceğiz.

 

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

Merkez Yürütme Kurulu

14 Haziran 2016

www.yesillervesolgelecek.org/

yesillersolgelecek@gmail.com

 

Sosyal Medya takip etmek için;

twitter.com/YesillerSol

https://www.facebook.com/YesillerSol

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here