Anasayfa Haber Yeşil Sol Partiden Adalet Mitingine Katılım Çağrısı

Yeşil Sol Partiden Adalet Mitingine Katılım Çağrısı

Paylaş
Özgürlükçü Sol : CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun  tutuklanması üzerine Kemal Kılıçdaroğlu tarafından , “adalet” talepli bir yürüyüş başlatıldı. Bu uzun yürüyüş, dönemin kendine özgü koşullarında adalet talep eden herkesin kendini ifade etmesi bakımından bir fırsat yarattı.
Kamuoyunun bir kısmı zaten Kılıçdaroğlu’nun partisine mensup ve politikalarını desteklemekte. Kamuoyunun diğer bir kısmı, Kılıçdaroğlu’na ve partisinin dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin anayasa değişikliği sırasındaki tavrına dönük eleştirileri baki kalmak kaydı ile bu yürüyüşün desteklenmesi gerektiği noktasında genel olarak mutabık. Sonuç olarak adalet talebi herkesin talebidir.
İşçilerden, aydınlara, insan hakları savunucularından sanatçılara birçok kesim yürüyüşe katıldı.
Yeşil Sol parti olarak biz de adalet talebine sahip çıkarak yürüyüşe “herkes için adalet” diyerek önce Eşgenel sözcü düzeyinde daha sonra İstanbul İl Örgütü olarak katılarak destek verdik. Bir çok üyemiz bireysel olarak ya da üyesi oldukları başka örgütlerle birlikte yürüyüşe katıldı.
Adalet talebi ile yapılan yürüyüş 9 Temmuz günü yapılacak miting ile sonlanacak. Yeşil Sol Parti olarak miting alanında olacağız. Tüm örgütlerimizi ve üyelerimizi “herkes için adalet” talebine sahip çıkmaya ve mitinge katılmaya davet ediyoruz.
9 Temmuz Pazar günü saat 17.00 da Maltepe metro durağında buluşarak alana birlikte gireceğiz. Tüm üye ve dostlarımızı bekliyoruz,
yeşil sol parti
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here