Anasayfa Haber “Yeşilbahar Ortaokulu Kapatılmasın”

“Yeşilbahar Ortaokulu Kapatılmasın”

Paylaş

Göztepe Yeşilbahar Ortaokulu’nun kapatılmasını istemeyen Göztepeliler bugün saat 15.00’te Kadıköy Boğa Heykeli önünde bir araya gelerek Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdüler.

Müdürlük önünde gerçekleştirilen oturma eylemi öncesinde velilerin dilekçeleri müdürlük bahçesinin demirlerine asıldı.

Yeşilbahar okulu geçen yıl da imam hatip okulu yapılmak istenmiş ama veliler, Göztepeliler ve sivil toplum örgütlerinin yoğun mücadelesi sonrası bu karardan geri adım atılmak zorunda kalmıştı.

Okul bu yıl da Bilim ve Sanat Merkezi yapılmak isteniyor. Okula 2015-2016 eğitim dönemi için öğrenci kaydı yaptırılamıyor.

“Geçen yıl başardık, bu yıl da başarmak istiyoruz”

Yeşilbahar Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Okuluma Dokunma Koordinasyonu, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Göztepe Mahallesi’nin 50 yıllık başarılı ortaokulu Yeşilbahar Ortaokulu’nun geçen sene kapatılıp imam hatip ortaokuluna çevrilmesine izin vermedik. Bu sene de okulumuzu kapatıp Bilim Sanat Merkezi yapmak istiyorlar.

“67 mezunundan üçünü Fen Lisesi’ne 40’ını Anadolu Lisesi’ne yerleştirmiş, kültürel/sanatsal ve sportif yarışmalarda Kadıköy’de en çok ödülü almış bir okulu neden ısrarla kapatmaya çalışıyorlar anlamış değiliz.

“Henüz komisyon okulun kapanması yönünde karar vermedi. Bugünkü eylemimizin dikkat çekmesi bu nedenle bizim için çok önemli. Sesimize ses olun lütfen, yetkililer duysun, böyle başarılı bir okul birilerinin hırsları uğruna kapatılmasın. Geçen sene başardık bu sene de başarmak istiyoruz.” (EKN)

* Fotoğraflar: Serdar Değirmencioğlu

bianet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here