Yeşiller Ve Sol Gelecek Partisi Konferans ve Genel Kurul Sonuçları

Paylaş

2 Nisan’da  Ankara’da gerçekleşen Genel Kurul sonucun da Eş sözcüler ,75 kişilik PM üyeleri  ve 15 kişilik fahri PM üyeleri seçildi.

Genel kurulda en çok tartışılan karar tasarısı  ”YEŞİL/SOL SİYASET İÇİN YENİ BİR BAŞLANGIÇ” başlıklı önergenin oldu. K arar tasarısının Parti içerisinde  uzun zamandır tartışılan HDP ve HDK ilişkileri üzerine olan bölümünü yazılı metini yeterli görmeyen bir grup delegasyon ilgili bölüme  değişiklik önergesi verildi .Bu konu üzerine yapılan tartışmalar aynı zamanda  partinin Kürt sorunu na yaklaşımının netleşmesini sağlayacak tartışmalar yaşandı.zaman zaman gergin  anlar olsa da   tasarı oy çokluğu ile genel kuruldan geçti.

Genel kurula ”Yeşiller ve Sol siyaset” grubu listeyle katıldı.ayrıca Özgürlükçü Solcu olarak bilinen kesim ise grup olarak çıkmadı. çoğulcu bir liste yaptığı gözlendi bireysel adaylıklara da yer verdiği anahtar liste yaptı ,iki anahtar listenin yarıştığı  seçimler sonucunda  Ağrlıklı olarak bireysel olarak oluşturulan anahtar liste pm ye  diğer organlara seçildi.  Eylem Tuncaelli ve Naci Sönmez  Eş sözcü oldu.

Seçim sonuçları tam listesi.

 

PARTİ MECLİSİ ASIL ÜYELERİ KOTA OY PARTİ MECLİSİ YEDEK ÜYELERİ KOTA OY PM FAHRİ ÜYELER KOTA OY
1 Abdullah Çiftçi 1 Adnan Genç 1 Arzu Şimşek K
2 Abdurrahman Güler G 2 Ali Serdar Gültekin G 2 Aslı Akdemir K
3 Ahmet Asena 3 Alper Öktem 3 Ayşe Erdem K
4 Ahmet Atıl Aşıcı 4 Ayşe Akdeniz K 4 Chris Stephenson
5 Ahmet Gürcan Şişmanoğlu 5 Ercüment Gürçay 5 Cihan Erdal G-LGBTİ
6 Arif Ali Cangı 6 Erdost Yıldız G 6 Çiğdem Özbaş K
7 Aycan Topay K 7 Haluk Kaya 7 Fatma Çetintaş K
8 Aydın Şimşek 8 Hatice Kuzu K 8 İbrahim Akın
9 Ayla Şeşan K 9 Hülya Beşken K 9 Mehmet Emin Kırşanlıoğlu
10 Ayla Tokmak K 10 Mahmut Boynudelik 10 Mustafa Çınar
11 Bahar Topçu K-G 11 Sara Nur Yıldız Arslan K 11 Nevin Aytekin K
12 Burcu Genç K-G 12 Sevgi Mutlu K 12 Özge Ak K
13 Cansu Topaloğlu K-G 13 Şenol Akyol 13 Sami Evren
14 Cenap Karatay G 14 Ümit Şahin 14 Saruhan Oluç
15 Çağdaş Küpeli 15 Vahit Koray Kozacıoğlu G 15 Sema Anıl K
16 Çiğdem Yalçın Pamukçu K
17 Deniz Kırımsoy K
18 Deniz Özkor K-G PM Fahri Yedek Üyeleri KOTA OY
19 Deniz Öztürk G 1 Filiz Özdemir K
20 Deniz Sözeri G 2 Peri Nacar K
21 Dursun Bektaş 3 Vezan Karabulut K
22 Duygu Melek Sürücü K-G
23 Elif Tatar K
24 Emek Öykü Kaya K-G
25 Emre Pekgönenç
26 Eray Morgül G
27 Esra Erener K
28 Fahrettin Filiz
29 Fatoş Çırnaz K
30 Fırat Türkoğlu
31 Fikri Sönmez G
32 Füsün Oğuz K
33 Gökçe Namlı K
34 Gülcan Günay K
35 Gülizar Şendur K
36 Gürkan Develi
37 Hamide Bezirci K-E
38 Hasan Hüseyin Küçükaydın E
39 ibrahim halil ölmez G-LGBTI
40 İkbal Polat K
41 İmral Kırlangıç K
42 İnci İşbulur K
43 Kemal Tuncaelli
44 Latif Köse
45 Mahir Bakır
46 Mahir Tuna
47 Mehmet Ali Ulusoy E
48 Meltem Ayral K
49 Mukadder Cankoçak K
 50-Mustafa Dehmen
51-Mustafa Şiyar Göçeroğlu
52-Müge Karalom
53-Necla Türemen
54-Nergiz Vasfioğlu
55-Nermin Otlu
56-Nesrin Aslan
57-Onur Abdullah Turgut
58-Onur Fidangül
59-Ozan Güler
60-Önder Bayram
61-Özkal Yüreğir
62-Pelin Cengiz
63-Rafet Fahri Semizoğlu
64-Rauf Uluç
65-Recep Demirci
66-Serhat Ertuğrul
67-Sevay Akhan Aşıcı
68 Sevil Turan
69-Simin Gürdal
70-Sinan Tutal
71-Şefika Caculi
72-Şeyda Ataş
73-Tülay Koçak
74-Ulviye Dikmen
75-Ümide Aysu
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here