Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin 2. Olağan Kongre Konferansı toplanıyor  

Paylaş
HDP bileşenleri içerisinde  olan YSGP 25 Kasım 2012’de Yeşil Sol bir siyaset etrafında buluşarak kurulan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi 2. Olağan Kongre Konferansını 2 Nisan 2016’da Ankara’da topluyor.Toplantıya  yurt dışından ve içinden çok sayıda konuğun katılacağı beklenmektedir.HDP ve AP milletvekillerinin yanı sıra HDP Eş Genel başkanı Selahattin Demirtaşın’da  katılması beklenmektedir.
 12376360_839806582829475_3938705521670086925_n
Konferansın yeri ve zamanı şu şekilde:

2 Nisan, Cumartesi 2016
Saat: 10.00
Yer: Abidin Paşa Lale Restaurant
Adres: Abidin Paşa Asım Gündüz Caddesi No: 1 Kat: 3 Mamak, ANKARA

 

Paylaş

5 Yorumlar

 1. DY’nin dayanışmacı anlayışıyla EYLEM’de ve SÖNMEZ’in yerelden ve yerinden, katılımcı yönetim anlayışını bu güne tercüme ederek, YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ’NİN politik fikriyatının yaşamda karşılık bulmasında devinecek tüm Özgürlükçü Sol Grubu Listesi’ne mücadelede başarılar diliyorum…

 2. Zorunlu açıklama

  Sevgili arkadaşlar Özgürlükçü Sol İnternet sitesi YSGP içerisindeki herhangi bir gruba ait değildir.Özgürlükçü Solu bir siyasi parti içindeki tartışmalarla sınırlı algılamak doğru değildir.Türkiye sosyalist hareketi içerisinde Özgürlükçü Sol fikirlere sahip çok fazla insan vardır.
  Çıkışında ifade ettiği beyanı hatırlarsak:

  Özgürlükçü Sol
  Özgürlükçü Sol, insanlık tarihi boyunca mağdurların, ezilenlerin, yok sayılanların, sömürülenlerin en temel talepleri olan özgürlük ve bu özgürlüğü vadeden sol dünya görüşünü aynı pota içinde harmanlayıp bu iki olguyu birlikte hayata geçirme iddiasını savunur, mağdurların toplumsal mücadelesini Özgürlükçü Sol anlayışla buluşturmayı amaçlar.

  Özgürlükçü Sol, uluslararası sermayenin saldırıları karşısında duraklayan ve zaman zaman gerileyen sol-sosyalist mücadelenin yeni bir bakış açısıyla yürütülmesi ve halkların yeni talepleri temelinde kurgulanması gerçeğinden yola çıkar, bütün mağdurların hak arama, demokrasi ve eşitlik taleplerini savunur.

  Özgürlükçü Sol, dünyanın hangi köşesinde ezilen, mağdur edilen, yok sayılan kim varsa kendini onların yanında, onlardan biri olarak görür.

  Özgürlükçü Sol, sınıfsal sömürüye, milliyetçiliğe, ırkçılığa, militarizme, devlet terörüne, faşizme, şiddete, her türlü ayrımcılığa, dinsel dayatmalara, yasaklara, cinsiyetçiliğe, doğa tahribatına, hiyerarşiye karşı çıkar.
  Özgürlükçü Sol, Türkiye’de Kürttür, Alevidir, Ermenidir, Gayrı Müslimdir, Kadındır, Gençtir, LGBTİ’dir, diğer bütün yok sayılan ve ötekileştirilendir ve bütün bunların siyasal sözcüsüdür.
  Özgürlükçü Sol, bütün canlıların doğayla uyum içinde yaşamasını, hayvanların yaşam hakkının güvencede olmasını savunur.
  Özgürlükçü Sol, barınma hakkı, sağlık hakkı, anadilinde eğitim hakkı su hakkı gibi hakların kamusal, erişilebilir ve parasız olması için mücadeleyi öncelikli bir görev olarak görür.

  Özgürlükçü Sol, bütün yok sayılanların dışlanmışların, yoksulların, mazlumların ekolojistlerin, feministlerin, demokratların, sosyalistlerin, devletin fraksiyonlarına karşı her koşulda birlikte mücadelesini, ortak örgütlenmesini ön koşulsuz savunur
  Özgürlükçü Sol, Türkiye’de toplumsal ve siyasal muhalefet örgütleri içinde yaygın olarak varlığını hissettiren, yeni arayışları önemseyen sol-sosyalist bir yaklaşımdır.
  Özgürlükçü Sol yaklaşımın yansımaları geniş bir siyasal alanda dikkati çekiyor ve karşılık buluyor.

  Yukarıda ki destek mesajlarını kongre ile ilgili habere yapıldığını düşünüyoruz.

  Özgürlükçü Sol

 3. YSGP bir iradedir. İçerisinde kutup, hizip ya da ayrışma sözkonusu değildir. Sekter, ötekileştiren ve ayrışma üzerine kurulu siyasetinizi ve zehrinizi kendinize saklayın.
  YSGP’li olmayan bir YSGP dostu.

 4. Arkadaşlar ilk MYK seçiminden beri var olan Özgürlükçü Sol Grubu, bu seçimde de ayrı bir liste olarak yer alacak. Desteğim Özgürlükçü Sol Grubu’na!

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here