Anasayfa Haber YSGP: ”Düşünce Hapsedilemez,Akademisyenlere özgürlük’ eylemine destek verdi

YSGP: ”Düşünce Hapsedilemez,Akademisyenlere özgürlük’ eylemine destek verdi

Paylaş

Özgürlükçü Sol haber:Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi üyeleri ve eş sözcüsü Naci Sönmez’ de destek için Bakırköy Kadın Tutukevi önünde  devam eden eyleme destek verdiler.

”Bu suça ortak olmayacağız” diyerek acil barış taleplerini duyuran akademisyenlerin karşılaştığı tehditler, idari soruşturmalar, işten çıkarmalar ve diğer hak ihlallerine şimdilerde üç akademisyenin tutuklanması ile yeni bir boyut daha eklendi.

IMG-20160329-WA0011

Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Kaya ve Doç. Dr. Kıvanç Ersoy’un tutukluluk halleri halen sürmekte olup; şu an yurtdışında bulunan dördüncü akademisyen arkadaşımız Yrd. Doç. Dr. Meral Camcı hakkında da yakalama kararı bulunmaktadır.

Bu Akademisyenlerden Esra Mungan Bakırköy Kadın Tutukevi’nde tecride tabi tutulmaktadır.

 Düşünce ve ifade özgürlüğünü hedef alan tüm saldırılar toplumun tüm demokratik değerlerini hedef alan saldırılardır. Bu nedenle Metris ve Bakırköy Kadın Tutukevi önünde başlattılan nöbetler bu ülkenin  demokrasiden yana siyasi partileri demokratik kitle örgütlerinin katılım ve desteği ile yürütulüyor. Bugün YSGP eyleme katkı sunmuştur.

IMG-20160329-WA0013

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here