Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSGP), 2. Olağan Genel Konferansını Ankara’da gerçekleştiriyor. HDP’nin de bileşeni olan partinin 2. Olağan Genel Konferansı sabah saatlerinde YSGP eş sözcüsü Sevil Turan’ın açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı. Turan, Türkiye’nin barış ihtiyacına vurgu yaptığı konuşmasında “umarım hayatını kaybeden arkadaşlarımıza verdiğimiz barış sözümüzü yerine getirebiliriz” dedi. YSGP eş sözcüsü Sevil Turan, Mevcut koşullarda yaşanan ekolojik süreç için de güçlü bir birlikteliğe ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

CfBefbwWQAEfyZU

YSGP Eş sözcüsü Naci Sönmez: “Devletin ceberrut yapısıyla mücadele ediyoruz”

YSGP eş sözcüsü Naci Sönmez de mağdurların ortak mücadelesine vurgu yaptığı konuşmasında “Kimliğime, inancıma, ormanıma sahip çıkıyorum diyenlere biz de sahip çıkıyoruz” dedi. Sönmez, devletin ceberrut yapısıyla mücadele ettiklerini belirtti.

CfBjl_CWsAAPFsz

Demirtaş: “Biz halkız, geleceği biz belirleyeceğiz”

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisinin Olağan Genel Konferansına katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bir konuşma yaptı. Demirtaş “Umudu bitirmeye çalışıyorlar. Bize saldırmalarının nedeni budur. Üç kişilik bir protestoyu bile böğürerek durdurmaya çalışıyorlarsa bu, umudu bitirmek istemelerindendir. Fakat umudu bitiremeyecekler. Bize eski tarz Türkiye’yi dayatmaya çalışıyorlar. Bunu kabul etmeyeceğiz. Umutlu olmalıyız. Yüzünü saraya dönenler oradan umut alamazlar. Biz saray ahalisi, saray soytarısı değiliz. Biz halkız, geleceği biz belirleyeceğiz” dedi.

CfBvddPUEAAJNto

Dost parti, kurum ve kuruluşlar da katıldı

Konferansa katılankonuklardan, Avrupa Yeşiller Partisi Yürütme Kurulu üyesi  Evelyn Huytebroeck, KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, Türk Tabipler Birliği (TTB) temsilcisi Deniz Erdoğdu, Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) eş sözcüsü Şenol Karakaş, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan ve Sosyalist yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcisi birer konuşma yaptı.

Divan kurulunda kadın çoğunluğu

YSGP 2. Olağan Genel Konferans çalışmalarının kolaylaştırıcısı olarak görev yapacak olan divan kurulu heyetinde kadın üyelerin çoğunlukta olması dikkat çekti. Beş kişiden oluşan divan kurulunun dört üyesi kadınlardan seçildi.

Yapılan konuşmaların ardından Genel Konferans gündem maddeleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

CfBc3zhXIAEf4rq

(Konferansın Divan Kurulu)

 

Konuşma yapan konuklardan bazıları:

CfBsE88WIAEvz6F

(Avrupa Yeşiller Partisi Yürütme Kurulu üyesi  Evelyn Huytebroeck)

 

CfBn0NKWIAAt883

(KESK Eş Genel Başkanı Şaziye KÖSE)

 

CfBrbs1W4AAesKF

(Türk Tabipler Birliği (TTB) temsilcisi Deniz Erdoğdu)

 

CfByelYW8AABDT6

(Devrimci Sosyalist İşçi Partisi (DSİP) eş sözcüsü Şenol Karakaş)

 

CfBzkCWW8AEkyca

(EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan)

 

CfBzyfCUIAEvg_J

Sosyalist yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcisi

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here