Anasayfa Haber Yüksekdağ, “Bizler bugün sabrediyorsak, susuyorsak bu çok iyi bilinsin ki barışa, çözüme...

Yüksekdağ, “Bizler bugün sabrediyorsak, susuyorsak bu çok iyi bilinsin ki barışa, çözüme zarar gelmesin diyedir”

Paylaş

İpekyolu ilçesine bağlı Alipaşa Mahallesi’nde verilen yemekte konuşan HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekilli Adayı Figen Yüksekdağ, “Bir yalan atmışlar ortaya diyorlar ki; HPG, halkı AKP’ye oy vermemesi için tehditte bulunmuş. Bu iddialara Van’ın kargası bile inanmaz. Bu yalanı ortaya atanlar bilsinler ki; bu çaresizlikle çırpına çırpına boğulup gidecekler” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekilli Adayı Figen Yüksekdağ beraberindeki HDP Van Milletvekili adayları Tuğba Hezer ve Adem Özcaner ile birlikte İpekyolu ilçesine bağlı Alipaşa Mahallesi’nde düzenlenen yemeğe katıldı. Alipaşa Mahallesi HDP seçim irtibat bürosunda halkla bir araya gelen Yüksekdağ ve beraberindekilere halk yoğun ilgi gösterdi. Yurttaşlarla tek tek toklaşan Yüksekdağ’a özellikle kadınlar ve çocuklar yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.Saygı duruşunun ardından Yüksekdağ ve HDP’li adaylar halkı selamladı.

‘Bu yalana Van’ın kargaları bile inanmaz’

Bugün bazı basın yayın organlarında yayınlanan ‘Mühürlü HPG bildirisi’ iddialarına değinen Yüksekdağ, bu tür iddiaların hayal ürünü ve tamamen siyasi iktidar tarafından uydurulan bir yalan olduğunu söyledi. Yüksekdağ, “Şimdi kalkmışlar bir yalan atmışlar ortaya diyorlar ki, HPG halkı AKP’ye oy vermemesi için tehditte bulunmuş. Bu iddialara Van’ın kargası bile inanmaz. Bu yalanı ortaya atanlar bilsinler ki; bu çaresizlikle çırpına çırpına boğulup gidecekler. Gerçek tehdidin merkezi bellidir. Gerçek tehditte bulunanlar, HDP’yi bombalayanlardır” dedi.

Yüksekdağ: Silahlarla AKP’ye oy istiyorlar

Van’da muhtarla bir araya gelen ve muhtarlara AKP’ye oy vermeleri konusunda tehditte bulunduğu ileri sürülen kaymakama ilişkin konuşan Yüksekdağ, “Buradan Van’da ki savcılara sesleniyorum. İçinizde bir tane namuslu ve şerefli savcı yok mu? Bu bir suç ihbarıdır. Halkın seçtiği muhtarları tehdit etmek, neyin nesi oluyor. Bir muhtarımıza bu nedenden dolayı soruşturma açılmış. Buradan o kaymakam hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” diye konuştu.

‘Barış için susuyoruz’

HDP olarak büyük tehdit ve baskılarla seçim çalışması yürüttüklerini ifade eden Yüksekdağ, halka zarar veren herkesin bu bedeli ödeyeceğini iyi bilmesi gerektiğini söyledi. Kimsenin sahipsiz ve savunmasız olmadığını belirten Yüksekdağ, “Bizler bugün sabrediyorsak, susuyorsak bu çok iyi bilinsin ki barışa, çözüme zarar gelmesin diyedir” diyerek konuşmasını tamamladı. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here