Anasayfa Haber Yüksekdağ: Tüm barajları ve barikatları aşacağız

Yüksekdağ: Tüm barajları ve barikatları aşacağız

Paylaş

aksim’e yürümek için Beşiktaş’ta toplanan işçi ve emekçilerle buluşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Taksim’e giden tüm yolarda kurulan barikatların kaldırılmasını isteyerek, “7 Haziran’da siyasi barajları da yıkacağız. Alanlarda, meydanlarda karşımıza çıkan bariyerleri de aşacağız” dedi.
680x680nc-ist-010515-1mayis-besiktas-hdp-heyet
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP’li vekiller Pervin Buldan, Sabahat Tuncel ve Halil Aksoy’un aralarında bulunduğu çok sayıda HDP’li, Taksim’e yürümek için Beşiktaş’ta toplanan işçi ve emekçilerle bir araya geldi. Burada kısa bir konuşma yapan Yüksekdağ, İstanbul’un bir OHAL kentine dönüştüğünü söyledi. Yüksekdağ, şöyle konuştu: “Günler öncesi başlamış olan kuşatma bugün daha da genişledi. Bütün emekçilerin özgür olduğu bir 1 Mayıs diliyoruz. İşçilerin ve emekçilerin birlik ve dayanışma gücüyle tüm alanlara özgürlük getireceğimizi biliyoruz. Bugün İstanbul’da neredeyse bir savaş hali görülüyor. Engellenen insanların elinde sadece karanfiller vardı.”

Barikatlar kaldırılsın çağrısı

AKP hükümetine seslenen Figen Yüksekdağ, “Taksim’e çıkan tüm yolların barikatlardan arındırılmasını istiyoruz” dedi. Türkiye halklarının, işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs’ını kutlayan Yüksekdağ, “7 Haziran’da siyasi barajları da yıkacağız. Alanlarda, meydanlarda karşımıza çıkan bariyerleri de aşacağız” diye konuştu.

HDP heyeti daha sonra işçi ve emekçilerle halay çekti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here