Anasayfa Haber Yüksekova Emniyet Müdürlüğüne roketli saldırı

Yüksekova Emniyet Müdürlüğüne roketli saldırı

Paylaş

HAKKARİ (DİHA) – Yüksekova Emniyet Müdürlüğü’ne roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından ilçenin farklı noktalarında silahlı çatışma çıkarken, ilçeyi zırhlı araçlarla ablukaya alan özel harekat timleri, halkın bulunduğu alanlara doğru gerçek mermilerle rastgele ateş açtı.

680x680nc-hkr-04-08-15-gever-emniyet-roket1Hakkari’nin Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü ile özel harekat timlerinin bulunduğu mevkiye, Güngör Mahallesi’nin bulunduğu alandan art arda 2 roketatarlı saldırı düzenlendi. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce gerçekleştirilen saldırı sonrası ise silahlı çatışma çıktı. Atılan roketler binaya isabet ederken, ölü veya yaralı olup olmadığı konusunda ise henüz bilgi edinilemedi.

Çatışma sonrası Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında bulunan Özgürlük Meydanı’nda (Qada Azadîyê) halk panikle koşuştururken, özel harekat timleri halkın bulunduğu alana rastgele ateş açtı.
Çatışma alanındaki DİHA muhabirine ölüm tehdidi!

680x680nc-hkr-04-08-15-gever-emniyet-roket2Onlarca zırhlı araçla Güngör Mahallesi’ni abluka altına alan maskeli özel harekat timleri ile saldırıyı gerçekleştirenler arasındaki çatışma devam ederken, burada haber takibi yapan DİHA Yüksekova Muhabiri Nedim Türfent, özel harekat timleri tarafından ölümle tehdit edildi.

Polisler, muhabir Türfent’i “Defol git, çekme! Bir daha çekersen kafana sıkarız!” şeklinde tehditler yağdırdı.

Çarşı merkezi ile Esentepe ve Güngör mahallelerindeki abluka devam ederken, Cengiz Topel Caddesi’nde de zırhlı araçlardan ateş açıldı. Açılan ateş sonucu halk işyerleri ve evlerine sığınırken, gençler de halkı korumak için ara sokaklarda toplanmaya başladı.

Polisler, gençlere plastik mermi, gaz bombaları ve zaman zaman da gerçek mermilerle saldırırken, gençler de taşlarla karşılık veriyor. Orman Mahallesi’nde polisin rastgele açtığı ateş sonucu kimi evlerde yangın çıktı. Yangına belediyenin itfaiye ekipleri müdahalede bulunuyor.

Birçok mahallede operasyon başlatılırken, çarşı merkezi ile Orman Mahallesi’nde polislerle gençler arasındaki çatışma devam ediyor.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here