Anasayfa Haber Zafiyet yoksa bu silahlılar kim?

Zafiyet yoksa bu silahlılar kim?

Paylaş

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, “Kesinlikle bir zafiyet söz konusu değildir” diye dursun, Yeni İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’ın cenazesini morgdan aldıktan sonra kentin göbeğinde ateş açan silahlı grup objektiflere yakalandı.

Diyarbakır’da 3 HDP’liyi katleden, 2’si ağır 8 kişiyi yaralayan ve çok sayıda işyerini tarayan silahlı kontra grupları kenttin göbeğinde kalaşnikoflarla boy göstererek, ateş açtı. Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Yeni İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’ın cenazesi, kaldırıldığı Selahattin Eyyubi Hastanesi morgundan alındı. Baran’ın cenazesini hastane morgundan araç konvoyu ile alarak Yeniköy Mezarlığı’na doğru götüren grup, Şeyh Sait Meydanı’nda (Dağkapı) PKK aleyhinde slogan atarak, araçlardan çıkardıkları ağır silahlarla havaya ateş açtı. ”Vur Hizbullah vur PKK’yi vur” ve ”Kahrolsun HDP” sloganlarının atıldığı araç konvoyunda bulunan ve araçtan inen bir kişi ile kamyonetin içinde eli silahlı bir grup, objektiflere yakalandı. Önce bu kamyonetten, daha sonra konvoydaki diğer araçlardan havaya ateş açıldığı görüldü.

Zırhlı araçlarla konvoya eskortluk eden polisin, hiçbir müdahalede bulunmaması ve konvoyun en arkasında durması dikkat çekti. Konvoyda bulunan araçların çoğunun plakasının Elazığ, Antep, Batman ve Bingöl gibi kentlere ait olduğu ve bazı araçların da plakasız olduğu görüldü.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here