Zaman gazetesinde işlem tamam..! AKP’den Eylemci kadınlara 8 mart hediyesi

Paylaş

Zaman Gazetesi’ne kayyum atanmasını protesto etmek isteyen gazetenin okurlarına polis, gaz, plastik mermi ve tazyikli su ile saldırdı. Polis bina önünde toplanan okurlara dün akşam saatlerinde de saldırmıştı.

 

56dada2f67b0a97324062f5c

 

Polis TOMA’larla binanın etrafını çevirdi. Gazete okurları sabah erken saatlerinden itibaren binanın önünde bekliyor ve kayyum atanması kararını protesto ediyordu.

Kayyumların isimleri açıklandı

ZAMAN GAZETESI ONUNDE TOPLANANLARA POLIS GAZ ILE MUDAHALE ETTI ISTANBUL DHA

Feza Gazetecilik A.Ş.’ye kayyum olarak atananların isimleri belli oldu: Gazeteci Sezai Şengönül, avukat Tahsin Kaplan ve avukat Metin İlhan. Sabah Gazetesi İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararın ayrıntılarını duyurdu. Buna göre kayyumlar FEZA Gazetecilik A.Ş’nin yönetim organlarının tüm yetkilerine sahip olacak ve kayyumlara her bir şirket başına 10 bin TL ücret bağlanacak.

 

Dün İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Zaman gazetesine kayyum atanmıştı. Bugün gazetenin Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici, işten çıkartıldığını gazete binasını giri çıkışlara kapatan polislerden öğrendi.

Zaman gazetesinin içeriğine ulaşılamıyor

Zaman Gazetesi’nin internet yayınında ise öğle saatlerinden itibaren haberlerin içeriğine ulaşılamaz oldu.

Cihan Haber Ajansı ve Aksiyon’un sunucusu kapalı

Cihan Haber Ajansı ile Aksiyon Dergisi’nin ise öğle saatlerinden itibaren sunucularına ulaşılamıyor. Bünyesinde Zaman Gazetesi, Aksiyon Dergisi ve Cihan Haber Ajansı’nı bulunduran Feza Gazetecilik şirketler grubunun sitesine de ulaşılamıyor. Grubun diğer yayın organı İngilizce yayın yapan Today’s Zaman’ın sitesi yayınını sürdürüyor. (HK)

56dada0567b0a97324062f4e
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here