Anasayfa Haber Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo...

Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo mühürlendi

Paylaş

Haklarında kapatma kararı verilen Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo binaları polisler tarafından basıldı, ardından kapıya mühür vuruldu.

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verilmişti.

Diyarbakır’da yayın yapan Zarok TV, Özgür Gün TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Gün Radyo binalarını basan polis, arama yaptı.

Aramaların ardından da kapılara mühür vuruldu.

Ne olmuştu?

Olağanüstü Hal (OHAL) ilanı ardından yayınlanan 668 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile aralarında İMC TV, Hayatın Sesi, TV 10, Van TV, Jiyan TV, Azadi TV ve Zarok TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve 11 radyonun kapatılmasına karar verildi.

Denge TV ve Birlik Medya TV ile Van TV binaları mühürlendi.

Mersin’de yayın yapan Radyo Ses, Adana’da yayın yapan Radyo Dünya, Malatya’da yayın yapan Özgür Güneş Radyosu, Urfa’da yayın yapan Radyo Karacadağ ve Mardin Kızıltepe’de yayın yapan Rayo Rengin mühürlenmiş, Yön Radyo da kapatılmıştı.

İstanbul’da yayın yapan Özgür Radyo’nun da internet yayını kesildi, hakkında kapatma kararı verildi.

Kapatılan kanalların arasında yer alan İMC TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Defne Asal ile Hayatın Sesi Televizyonu Genel Müdürü Gökhan Çetin ve Haber Editörü Sultan Özer’in sarı basın kartı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından iptal edildi.

(KAYNAK: İMC-TV)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here