Anasayfa Haber Zorunlu din dersine karşı eylem sürüyor

Zorunlu din dersine karşı eylem sürüyor

Paylaş

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Şubesi’nin, zorunlu din derslerinin kaldırılması talebi ile her hafta gerçekleştirdiği eylemin 24’üncüsünde, Malatya Katliamı kınandı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Şubesi üyeleri, zorunlu din derslerinin kaldırılması talebi ile her hafta düzenledikleri eylemin 24’üncüsünde bir kez daha Emeksiz Üst Kavşağı’nda bir araya geldi. “Zorunlu din dersleri kaldırılsın” pankartının açıldığı eylemde konuşan PSAKD Malatya Şube Başkanı Songül Tunçdemir, 17 Nisan 1978’de Alevi yurttaşlara dönük başlayan ve katliamla sona eren Malatya Katliamı’nı kınadı. Katliamla beraber yüzlerce Alevi esnafın iş yerlerinin tahrip edildiğini ve on binlerce Alevi yurttaşın başka illere göç etmek zorunda kaldığını söyleyen Tunçdemir, “Sivil faşistleri örgütleyerek Alevi-Sünni çatışması yaratan bu zihniyeti kınıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından “Devletin Alevisi olmayacağız” sloganı atan dernek üyeleri, 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi. Eylem alkışlar eşliğinde sona erdi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here